مطالعه, مقالات

۷ تکنیک ساده برای افزایش انگیزه و قدرت مغز(قسمت دوم)

7 راه برای افزایش قدرت مغز

خب، شما در حال مطالعه قسمت دوم مقاله ۷ تکنیک ساده برای افزایش انگیزه و قدرت مغز هستید، اگر قسمت اول را مطالعه نکردید می‌توانید آن را از اینجا مطالعه کنید.

۴. به اطراف خود دقت کنید

افرادی که اطراف شما هستند و با آن‌ها تعامل دارید بر مسیر زندگی شما بسیار تأثیر گذار هستند. خود را با افرادی احاطه کنید که شما را در زندگی و کسب و کارتات حمایت می‌کنند و باعث رشد شما می‌شوند.

افراد بدبین و اصطلاحاً انرژی منفی شما را پایین می‌کشند ولی افراد حامی و انرژی مثبت شما را به موفقیت بیشتر و شاد بودن تشویق می‌کنند و باعث افزایش انگیزه شما می‌شوند.

این انتخاب ما است که روز خود را چگونه سپری می‌کنیم و با چه چیزها و کسانی وقت می‌گذرانیم.

شما می‌توانید کنار افرادی باشید که دائماً ناله می‌کنند و ناامید هستند و انرژی شما را می‌گیرند یا در کنار افرادی باشید که خلاقیت و انگیزه شما را افزایش می‌دهند و شما را به سمت موفقیت بیشتر سوق می‌دهند.

پس این شمایید که انتخاب می‌کنید چه کسانی روی شما تأثیر بگذارند. اطراف خود را از افرادی پر کنید که به شما انگیزه بدهند.

۵. شکرگزاری کنید

قدر دانی و شکر‌گزاری باعث آرامش ذهن و تقویت انرژی ما می‌شود. اگر شما هر روز نسبت به چبزهایی که دارید شکرگزاری کنید، دیگر کمتر درگیر زندگی دیگران می‌شوید و تمام انرژی و تمرکز خود را روی پیشرفت و موفقیت خود می‌گذارید.

شکرگزاری باعث افزایش انرژی و رهایی احساسات شما می‌شود و باعث می‌شود قدرت ذهن شما نسبت با مشکلات بالاتر رفته و همیشه به جای شکایت از اوضاع، دنبال راه حل باشد.

این مورد باعث افزایش خلاقیت شما می‌شود و با حل هر مشکل و حرکت رو به جلو انگیزه شما را بالاتر می‌برد.

سعی کنید یک دفترچه شکرگزاری داشته باشید و هر روز احساسات خود را در آن ثبت کنید. حداقل ۵ مورد از کارهایی که در طول آن روز انجام دادید را بنویسید و شکرگزاری کنید.

می‌دانستید یکی از کارهای ثابت روزمره تقریباً تمام افراد موفق، شکرگزاری است؟

۶. اهداف خود را تجسم کنید

اگر انگیزه شما کم است، سعی کنید روی اهدافی که دارید تمرکز کنید؛ یعنی با خودتان بگویید من از این کاری که الان در حال انجام آن هستم، فلان هدف را دارم و کارهای من در راستای آن است.

یک راه عالی برای افزایش قدرت مغز و انگیزه شما این است که بزرگتر فکر کنید و خود را به چالش بکشید تا در مورد چشم انداز آینده ایده آل خود بزرگتر و بزرگتر فکر کنید.

از خودتان بپرسید که ۳ سال یا ۵ سال آینده، می‌خواهید کجا باشید؟ هدف بزرگتر شما در کسب و کار و زندگی چیست؟ چه اتفاقی باید بیافتد تا شما را از پیشرفت خود خوشحال کند؟ تمام این موضوعات را بنویسید.

شناسایی و سپس تمرکز روی چشم انداز بزرگتر، در شما این احساس را به وجود می‌آورد که روی اهدافی بزرگتر کار می‌کنید. این معنی و هدف عمیق‌تری را به زندگی روزمره شما می‌بخشد.

اگر ساعت‌های طولانی را روی کاری وقت می‌گذارید و برای رسیدن به هدفی فداکاری‌های زیادی می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا قدرت مغز و ذهن‌تان افزایش یابد و برای به سرانجام رساندن آن انگیزه داشته باشید.

۷. عمل‌گرا باشید

همه ما کارهایی در زندگی دارم که مدت‌هاست پشت‌گوش می‌اندازیم و انجامش نمی‌دهیم. بزرگ‌ترین دلیلش هم این است که شاید آن کار برای ما زحمت بیشتری دارد. این موضوع قطعاً همیشه در فکر ما هست و به خاطرش خود را سرزنش می‌کنیم ولی کاری برای آن نمی‌کنیم.

گاهی اوقات تنها کاری که باید بکنیم این است که با مقاومت و ترس‌هایمان رو به رو شویم؛ و از همین جاست که درهای موفقیت به روی ما باز می‌شود. کلید این کار عملگرایی است.

ببینید عملگرایی را هم مانند هر مهارت دیگری، باید آموخت. ما اساساً عملگرا نیستیم چرا؟ چون مغز ما حدود ۲ درصد از انرژی بدن را مصرف می‌کند.

مغز ما برای صرفه جویی در انرژی، دوست دارد فعالیتمان را کاهش دهد. ولی آیا ما بایپ به حرفش گوش دهیم؟ خیر!

ما باید شروع کنیم به تمرین عملگرایی. لازم هم نیست کار خارق‌العاده‌ای انجام دهیم. بیایید با قانون ۵ ثانبه شروع کنیم. هر کار عقب مانده‌ای که دارید را فقط ۵ ثانیه انجام دهید. شاید بگویید مسخره است ولی تا وقتی این کار را نکردید، قضاوت نکنید. معجزه می‌کند.

وقتی ذهن شما به عملگرایی عادت کند، دیگر هیچ کاری را به یک ساعت بعد هم موکول نمی‌کنید چه برسد به فردا.

عملگرایی به شدت انگیزه و قدرت مغز شما را بالا می‌برد.

نتیجه گیری

بعد از خواندن این مقاله این سؤالات را از خود بپرسید:

  • در حال حاضر چه چیزی به من انگیزه می‌دهد؟
  • آیا به اندازه چیزهایی که می‌خواهید انگیزه دارید؟
  • آیا آماده هستید چیزهای جدید را تجربه کنید؟
  • آیا به طور مداوم در حال یادگیری برای بهتر شدن هستید؟
  • آیا به چیزهایی که می‌آموزید عمل می‌کنید؟
  • آیا اصلاً دوست دارید که با انگیزه‌تر و قدرتمندتر باشید؟

امیدوارم این مقاله بیشی جدید را به شما افزوده باشد و حداقل جرقه‌ای کوچک برای شعله‌ور شدن آتش انگیزه و ذهن را به شما بدهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید